Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

J4r0
nieśmiały
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 03:28

Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: J4r0 »

.

Ziołomiody można kupić w wielu sklepach na terenie całego kraju.
Produkty te są sprzedawane w słoikach,
ich zawartość wynosi ok. 250 g.
Do bardziej znanych miodowych komponentów zalicza się następujące ziołomiody:





* aloesowy - reguluje procesy trawienne, można go stosować w zaparciach, gdyż ma działanie łagodnie przeczyszczające;

* aroniowy - można go wykorzystywać w leczeniu nadciśnienia tętniczego i w niewydolności układu krążenia;

* głogowy - polecany w celu wzmocnienia serca, obniżenia ciśnienia krwi, działa też wspomagająco na układ krążenia;

* miętowy - ma działanie przeciwskurczowe i dezynfekujące, można go stosować w stanach zapalnych błon śluzowych jamy ustnej, w paradontozie;

* nagietkowy - do stosowania przy bólach mięśni, zębów i w nerwobólach reumatycznych, zapobiega szkorbutowi, reguluje skurcze pojawiające się w przewodzie pokarmowym;

* pokrzywowy - można go stosować w przypadkach różnego rodzaju krwawień, w anemii, krzywicy, zapaleniu pęcherza moczowego, nerek, moczeniu się dzieci;

* rumiankowy - dezynfekuje, jest pomocny w stanach zapalnych przewodu pokarmowego;

* sosnowy - polecany w nieżytach nosa, gardła, krtani, oskrzeli, ma działanie wykrztuśne i przeciwbakteryjne, bywa wykorzystywany w syropach dla dzieci i dorosłych;

* tymiankowy - wzmaga apetyt, działa moczopędnie, napotnie i wiatropędnie, można go stosować w chorobach zakaźnych - zwiększa bowiem w takich przypadkach liczbę białych ciałek we krwi.
marcin
noobie
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2015, o 18:49

Re: Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: marcin »

Ja używałem tego sosnowego i rumiankowego - są super : )
sanecznik
noobie
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 13:18

Re: Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: sanecznik »

Używałam miętowego, ale jakoś nie zauważyłam działania, może jestem za mało cierpliwa, jednak już do niego nie wrócę...
angela23
noobie
Posty: 3
Rejestracja: 20 gru 2015, o 22:19
Kontakt:

Re: Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: angela23 »

Świetne specyfiki.
Jarumare
truteń
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2016, o 12:34

Re: Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: Jarumare »

Pierwsze słyszę o ziołomiodach, wygląda na to że wszystko przede mną. Zawsze dodawałem miód do mleka, kakao itp. A dodawane coś do miodu może odnaleźć większe zastosowanie :)
Alutka
zombie
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2016, o 14:21

Re: Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: Alutka »

nie znam ziołomiodów...ale przywiozłam sobie z zagranicznych wakazji miód lawendowy i rozmarynowy...oba super a dodatkowo ten pierwszy miał cudowny zapach....:)
Jarumare
truteń
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2016, o 12:34

Re: Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: Jarumare »

Miody są bardzo pożyteczne dla naszego organizmu, bo wspomagają go na tyle, że jest znakomitym zastępstwem przy leczeniu farmakologicznym wielu schorzeń. Ja w domu zawszę muszę mieć przynajmniej jeden słoik miodu w domu. Warto zauważyć fakt, że każdy miód jest inny w smaku i ma inne działanie, nawet wielokwiatowy. Wyróżnić można kilka rodzajów, które uznałem za główne - spadziowy, wielokwiatowy, nawłociowy, gryczany, lipowy, rzepakowy. Każdy z nich ma inną cenę, ale to wynika z tego, że każdy z nich wymaga zupełnie innego nakładu pracy. 1.2kg w moim przypadku starcza na półtorej miesiąca i mam spokój. Narazie znalazłem jedną stronę z której mógłbym hipotetycznie zamówić miody których jeszcze nie próbowałem -

Kod: Zaznacz cały

api-inhalacje.pl/kategoria-produktu/naturalny-miod-akacjowy.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, o 13:19 przez Jarumare, łącznie zmieniany 1 raz.
vox
zombie
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2016, o 21:31

Re: Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: vox »

Działanie miodu jest mi znane ale ziołomiodów nie znam
anna8888
noobie
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2017, o 08:48

Re: Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: anna8888 »

Ziołomiody ? Nie słyszałam o czymś takim, ale szczerze mówiąc zaciekawiło mnie to zwłaszcza ten głogowy.
J4r0
nieśmiały
Posty: 28
Rejestracja: 12 wrz 2011, o 03:28

Re: Ziołomiody - skuteczność naturalnej medycyny.

Post autor: J4r0 »

Polecam. Warto wypróbować.
ODPOWIEDZ